fusing glass, szkło topione, fiec do fusingu, talerz
Copyright 2013 Bzik Studio
pracownia szkła, bzik-studio, glass studio, witraże
witraże, witraż sakralny, witraż ś?wiecki, ołów witraże, witraż sakralny, witraż ś?wiecki, ołów
warsztaty witrażu, kurs rysunku, nauka witraży, jak zrobić witraż warsztaty witrażu, kurs rysunku, nauka witraży, jak zrobić witraż
witraż, mozaika, fusing, malarstwo, rysunek witraż, mozaika, fusing, malarstwo, rysunek
rękodzieło, hand made, upominki ze szkła, patera witraże film, video, szkło artystyczne, videoprezentacja
jelenia góra, wrocław, woj. dolno?lšskie, studio szkła jelenia góra, wrocław, woj. dolno?lšskie, studio szkła
Fusing szkła to nowoczesna technika zdobienia, łączenia i gięcia szkła w wysokiej temperaturze. Proces ten przeprowadza się w specjalnym piecu szklarskim w temperaturze rzędu 800 st. Celsjusza. Do fusingu używa się odpowiedniego szkła kompatybilnego. Są to tzw. "systemy" szkieł wzajemnie zgrzewalnych, opracowywane przez huty szkła. Dzięki temu mamy pewność, że uzyskane wyroby są trwałe i bezpieczne. Fusing daje bardzo szerokie spektrum zdobienia szkła. Mamy wpływ na kolor, fakturę lub transparentność szkła. Szkło uzyskane w procesie fusingu możemy dalej poddawać obróbce na zimno - szlifowaniu, piaskowaniu czy grawerowaniu. Wszystkie te cechy techniki fusingu szkła powoduję, iż jest ona często wykorzystywana przy projektowaniu szkła artystycznego i szkła użytkowego. Technika fusingu w naturalny sposób wprowadza szkło w kontakt z architekturą i architekturą wnętrz. Panele szklane wykonane tą techniką spotkać można na elewacjach budynków lub w ich wnętrzach. Funkcjonują one jako szklane drzwi, blaty stołów, szklane kafelki, szklane logotypy firm. Po wygięciu powstają szklane umywalki, oświetlenie, patery ze szkła.

W naszej pracowni możemy zaprojektować i wykonać szkło dostosowane do Państwa potrzeb. Format pojedynczego panelu szkła jaki możemy uzyskać to 100 x 50 cm, oczywiście panele te można ze sobą łączyć i tworzyć dowolne kompozycje. Szkło artystyczne polecamy szczególnie w miejscach, gdzie istotne są oryginalne, unikatowe i nowoczesne rozwiązania wysokiej jakości, np. hotele czy restauracje. Informacje na temat współpracy z naszą pracownią w zakresie szkła w architekturze uzyskają Państwo kontaktując się z nami telefonicznie lub poprzez email. Nasza pracownia nastawiona jest zarówno na współpracę z klientami indywidualnym, jak również projektantami wnętrz, architektami oraz firmami działającymi w branży meblarskiej. Zapraszamy.
FUSING
fusing glass, szkło topione, gorące szkło, talerz szklany, hand made
fusing glass, szkło ozdobne, do kuchni, płytki szklane
fusing glass, szklane kafelki, glass set, szkło użytkowe
fusing glass, lampa, oświetlenie, do domu